Купуємо приватний будинок: рекомендації ріелторів

Купуємо приватний будинок: рекомендації ріелторів

От:

Сьогодні здійснюючи операції з нерухомістю, багато українців допускають поширену помилку – нехтують перевіркою правовстановлюючої документації на будову та ділянку під нею. У підсумку це призводить до того, що угода визнається незаконною, а покупець залишається без грошей та нерухомості. Тому потрібно знати особливості здійснення операцій з приватною власністю розташованою на ділянці землі.

Оглядаємо домобудівництво

Купуючи приватний будинок важливо приділити особливу увагу його технічному стану. Поширені ситуації, коли будинок, побудований безпосередньо власником, має низьку якість. Використання дешевих матеріалів та непрофесійно виконана робота призводить до проблем, пов’язаних з експлуатацією будівлі. Тому перш ніж підписувати договір вивчіть будову, з усіх боків приділяючи увагу таким моментам:

 • Наявності комунікаційних систем починаючи подачею води та закінчуючи електропостачанням.
 • Загальному стану будівлі. Важливо насамперед вивчити стан даху та закінчити фундаментом.
 • Плануванні житлових приміщень. Переконайтеся, що всім членам сім’ї буде зручно жити в новому будинку.

Крім технічних характеристик потрібно вивчити локацію розміщення будови, а зокрема:

 • Транспортну розв’язку в районі. Важливо щоб поруч ходив громадський транспорт, а на дорогах в годину пік не було пробок.
 • Інфраструктуру району. Бажано щоб в пішої доступності були об’єкти що часто відвідуються починаючи школами та закінчуючи магазинами.
 • Екологічну ситуацію. Не варто купувати будинок поруч з чинним хімічним виробництвом або іншим підприємством, які забруднюють атмосферу.

Сьогодні пошук нерухомості в Рівному доступний на DOM.RIA. Тут представлена перевірена нерухомість, яку особисто вивчив інспектор, що підтверджується панорамними знімками, зробленими камерою з круговим оглядом. Впровадження програми перевіреного житла дозволило DOM.RIA зайняти перші позиції серед сайтів у сфері української нерухомості. Тут відвідувачі завжди знайдуть тільки правдиву, та свіжу інформацію.

Перевіряємо документацію

Фахівці не рекомендують погоджуватися на операцію за дорученням. Це найпоширеніший спосіб обману. Якщо ж угода виглядає занадто привабливою, то справжність довірчого документа потрібно перевірити у юриста. Також потрібно зв’язатися з власником нерухомості, щоб з’ясувати причину продажу житла через представника.

Незалежно хто займається спродажем будинку важлива наявність наступних документів:

 • виписка з державного реєстру майнових прав, що підтверджує реєстрацію об’єкта або інший правовстановлюючий документ;
 • право власності на ділянку землі під будовою;
 • висновок по оцінці нерухомості, виданий БТІ;
 • документ, що підтверджує приватизацію;
 • будинкова книга з усіма прописаними в будинку;
 • письмова згода одного з подружжя.

Пакет документів може доповнюватися та змінюватися в залежності від особливостей угоди. Бажано переконатися у відсутності боргів по комунальних платіжках. Також потрібно з’ясувати чи дотримані права неповнолітніх при продажу нерухомості.

Як уникнути проблем при покупці будинку?

Угоди з нерухомістю завжди супроводжуються певними ризиками. Якщо продавець викликає підозру у покупця потрібно проявити максимум обережності. Щоб уникнути проблем фахівці рекомендують:

 • Переконатися у справжності всіх документів. Для цього потрібно звернутися за допомогою до нотаріальної контори.
 • Перевірити державний акт на земельну ділянку. Бажано замовити експертну оцінку та з’ясувати цільове призначення землі.
 • Переконатися, що земля пройшла процедуру приватизації.
 • З’ясувати, чи не має нерухомість обтяження, та чи не є вона предметом застави в фінансовій установі.

Як згадувалося раніше перевірку всієї документації краще довірити фахівцеві. Це може бути нотаріус, юрист або досвідчений ріелтор. Самостійно переконатися в справжності документів дуже складно.

Підписуємо письмовий договір

Оформлення покупки приватного домоволодіння з ділянкою землі проходить в державній або приватній нотаріальній конторі за вибором зацікавлених сторін. Важливо щоб заздалегідь були підготовлені всі документи, отримані у виконавчому комітеті, бюро технічної інвентаризації та в інших інстанціях.

Нотаріуси, обізнані у всіх тонкощах угод з приватною нерухомістю. Вони готують договір відчуження, перевіряють наявність обтяжень, арештів та застав. Якщо перевірка проходить успішно, оформляється договір на придбання будівлі та ділянки землі.

Як видно покупка домоволодіння вимагає дотримання двох основних правил: ретельної перевірки автентичності всіх документів та грамотної оцінки технічного стану будівлі. Якщо ці пункти не викликають нарікань можна сміливо здійснювати операцію.


Комментарии закрыты