Поширені схеми шахрайства при купівлі або продажу будинку в Хмельницькому

Поширені схеми шахрайства при купівлі або продажу будинку в Хмельницькому

От:

Сьогодні на ринку нерухомості нерідка відбувається шахрайство, продаж будинку або його придбання можуть бути фікцією. Нечисті на руку ділки використовують всілякі махінації, які роблять відчуження незаконним. Тому варто знати схеми, в результаті яких купити будинок в садівництві або в місті не представляється можливим.

Схеми шахрайства при купівлі/продажу будинків

Вартість нерухомості з кожним роком зростає, та шахрайство при покупці будинку сьогодні не рідкість. Аферисти використовують різні схеми. За допомогою махінацій зловмисники реалізують проблемну нерухомість. При детальному розгляді угоди стає ясно, що оформити документи що підтверджують право власності, неможливо. Щоб купити будинок в населеному пункті з мінімальним ризиком, потрібно ретельно перевірити об’єкт та його юридичну історію. Але проблеми також можуть виникнути з учасниками угоди.

Відчуження домоволодіння по підробленому паспорту

Це найбільш дороге шахрайство, продаж будинку в цьому випадку вимагає не тільки виготовлення підроблених документів, що засвідчують особу, а й ретельної підготовки:

  • Зловмисники орендують будинок на довгий термін.
  • При укладанні орендного договору робиться копія паспорта власника.
  • Виготовляється фальшивий паспорт, за яким злочинці отримують дублікати правовстановлюючих документів.

Нерідко аферисти встигають продати будинок кілька разів, використовуючи одну та ту ж схему. При покупці житла в Хмельницькому, коли шахраї використовують фальшиві документи, угода визнається недійсною. Домоволодіння повертається законному власнику, а покупець залишається без грошей.

На DOM.RIA будинки в Хмельницькому представлені перевіреними об’єктами. Програма перевірених оголошень, що діє по всій Україні, має на увазі відвідування нерухомості спеціально підготовленим інспектором сайту. В його обов’язки входить перевірка юридичної чистоти об’єкта та фіксація його технічного стану камерою панорамного типу з оглядом в 360 градусів. Публікація на сайті правдивої та перевіреної інформації дозволяє залишатися DOM.RIA №1 серед конкурентів.

Продаж будинку договором купчої від осіб групи підвищеного ризику

Ще одне шахрайство при покупці будинку в Хмельницькому, з яким ви можете зіткнутися – угода з особами з категорії осіб «підвищеного ризику». Це люди або громадяни з психічними захворюваннями що не усвідомлюють наслідків своїх вчинків. Такі угоди суди визнають недійсними.

Покупця має насторожити, якщо попередня угода купівлі-продажу по об’єкту була здійснена протягом короткого часу. Таким чином, аферисти «відмивають» об’єкт. Завдяки ланцюжку швидких угод шахраї приховують недієздатного власника.

Приховування спадкоємців майна за законом або заповітом

Сьогодні поширене шахрайство, коли продаж будинку, отриманого в спадщину відбувається без повідомлення всіх спадкоємців майна. Ущемлення інтересів могло статися ще на етапі вступу в права або отримання свідоцтва про право на спадщину за законом або заповітом. Спадкоємець, що фактично прийняв майно, але не оформив його юридично, може звернутися до суду з позовом про визнання купчої недійсною.

Відчуження домоволодіння по довіреності що не діє

Шахрайство при покупці будинку, з яким ви можете зіткнутися – використання підробленої довіреності. Найчастіше це угоди, учасниками яких є громадяни, які перебувають в іншому місті або державі. Також використовуються довіреності:

  • Відкликані.
  • Підроблені.
  • Визнані недійсними.

Справжність довіреності можна перевірити у нотаріуса або в Держреєстрі. Якщо документ не прострочений, але до моменту підписання купчий довіритель помер, угода не може бути зареєстрована.

Купча на будинок з порушенням прав дітей

Частий вид шахрайства – продаж будинку з недотриманням прав малолітніх або неповнолітніх дітей. Обмеження може бути навмисним або ж стати результатом недбалості. Виділяють два типи порушень:

  • Виписка дитини менше ніж за півроку до приватизації будинку. Багато людей так роблять, щоб уникнути узгодження продажу об’єкта з органами опіки та збору великого пакета документів. Але це стане приводом для того, щоб визнати купчу недійсною. Звернутися до суду за визнанням факту порушення прав дитина може до 21-річного віку.
  • При використанні державної допомоги для будівництва або купівлі будинку, батьки зобов’язані надати кожній своїй дитині частку власності. Якщо хто-небудь з дітей був обділений, прокуратура або органи опіки визнають недійсними всі наступні відчуження даної нерухомості.

Подібне шахрайство при покупці будинку сьогодні не рідкість. Якщо вам відомо, що співвласниками часток є діти, переконайтеся, що їх права дотримані. Органи опіки в Хмельницькому стежать за тим, щоб малолітнім та неповнолітнім було надано рівнозначне за розмірами та умовами житло, натомість відчужуваного.


Комментарии закрыты